Haberler

SGK Prim Teşviklerinden Geçmişe Dönük Son 6 Ay Yararlanma Hakkı Kaldırılıyor

SGK Prim Teşviklerinden Geçmişe Dönük Son 6 Ay Yararlanma Hakkı Kaldırılıyor
16.04.2021

5510 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle, SGK prim teşviklerinde geçmişe dönük son altı ay SGK prim teşvikinden yararlanma imkanı sona erdirilmiştir.

TBMM genel kurulunda kabul edilen teklife göre, kanunun yayımını takip eden ayın başında yürürlüğe girecektir.

Bu tarih muhtemelen 01 Mayıs 2021 olacak ve bu tarihten itibaren geçmiş dönem teşvikinden yararlanma hakkı sona erecektir.

Bilindiği üzere SGK teşviklerinden geriye dönük olarak 6 ay yararlanılabilmekte ve eksik yararlanılan teşvikler telafi edilerek firmalar haklarını geri alabilmekteydi. Nisan 2021 döneminde kabul edilen kanun (henüz yürürlüğe girmedi) ile bu hak kaldırılarak sadece beyanname verilen ayda teşviklerden yararlanılabilecektir.

 

6111, 7103, 7252 ve diğer kanunlardaki sgk teşviklerinin cari olarak güncel bir şekilde takip edilmesi artık daha da önemli olacak, kaçırılan teşvikler maalesef geriye dönük olarak alınamayacaktır.

 

SGK teşvikleri ile ilgili sürekli çalışmak ve danışmanlık hizmeti almak için Plus Global Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Ön Analiz Çalışması

SGK prim teşvikleri işine özel geliştirilen bilgisayar programı marifetiyle alınan veriler ve alanında uzman personelimizin manuel kontrolüyle birlikte firmanızın hak ettiği teşvikler belirlenmektedir (SGK işe giriş ve SGK e-bildirge sistemi üzerinden). Bu kapsamda çıkan sonuçlar bir rapor halinde size sunulmakta ve SGK ya fazladan ödediğiniz tutar açık bir şekilde ortaya konmaktadır.

SGK Teşvik Danışmanlık Hizmetlerimiz

SGK Teşvik Danışmanlığı, Devlet Teşvikleri SGK Danışmanlık, Plus Global Danışmanlık olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kayseri, Denizli, Konya, Trabzon vb. bütün illerimizde Devlet Teşvikleri Uzmanı ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir. Plus Global Danışmanlık tarafından SGK Teşvik hesaplama ve SGK Teşvik sorgulama hizmeti verilmektedir.

 

SGK Teşvikleri hakkında detaylı bilgi almak ve Ücretsiz Ön Analiz yaptırmak, SGK teşviklerini hesaplamak için Plus Global Danışmanlık ile iletişime geçiniz

Paylaş: