Hizmetlerimiz

Maden Sektörü Teşvik ve Destekleri

Maden Sektörü Teşvik ve Destekleri
24.03.2020

Madencilik Sektörü ülkemizin en önemli istihdam, üretim ve ihracat alanlarından bir tanesidir. Bu çerçevede bakanlıklar ve kurumlardan tarafından önemli teşvik, destek, hibe ve yardımlar maden sektörüne sağlanmaktadır. Maden sektörü teşvik ve destekleri bakanlık bazında aşağıda yer almaktadır:

İl ve sektöre göre değişen Yatırım Teşviklerinden Madencilik sektörü de yararlanmaktadır (Maden Teşvik Bölgeleri).
Yatırım teşvikleri kapsamında Bölgesel Teşvik unsurlarından yararlanabilecek Madencilik Sektörü konuları aşağıda yer almaktadır:

Maden Yatırımları öncelikli yatırım konuları arasındadır. Maden yatırımları; 5 inci bölgede uygulanan bölgesel desteklerden faydalanabilir. Ancak bu yatırımlar, 6 ncı bölgede yer almaları halinde bulunduğu bölge desteklerine tabidir.

 

Yatırım Teşviklerinde Maden Sektörü 5 ve 6. Bölge Teşvik Unsurları ve Yararlanma Durumu

Maden sektörü teşvikli bölgeler ve iller, yatırım teşvikleri unsurları ve il bazında asgari yatırım tutarları ve kapasite sınırları için tıklayınız.
Bunların dışında;

  • KOSGEB İleri Girişimci Destekleri kapsamında makine ve sermaye desteği,
  • KOSGEB İş Geliştirme Destekleri
  • ARGE çalışmaları için KOSGEB ve TÜBİTAK Destekleri

mevcut bulunmaktadır.

 

Bütün devlet teşvikleri ile ilgili detayları görmek için tıklayınız.

 

Yatırım teşvik belgesi ile ilgili detaylar için tıklayınız.

 

Maden Sektörü Teşvik ve Destekleri Danışmanlığı, Devlet Teşvikleri ve Destekleri Danışmanlık Hizmetleri, Plus Global Danışmanlık olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kayseri, Denizli, Konya, Trabzon, Denizli, Manisa, Tekirdağ, Samsun, Malatya vb. bütün illerimizde Devlet Teşvikleri Uzmanı ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir.

Paylaş: