Hizmetlerimiz

Mobilya Sektörü Devlet Teşvik ve Destekleri

Mobilya Sektörü Devlet Teşvik ve Destekleri
30.03.2020

Mobilya Sektörü ülkemizin en önemli istihdam, üretim ve ihracat alanlarından bir tanesidir. Bu çerçevede bakanlıklar ve kurumlardan tarafından önemli teşvik, destek, hibe ve yardımlar mobilya sektörüne sağlanmaktadır. Mobilya sektörü teşvik ve destekleri bakanlık bazında aşağıda yer almaktadır:

Bütün devlet teşvikleri ile ilgili detayları görmek için tıklayınız.

 

İl ve sektöre göre değişen Yatırım Teşviklerinden Mobilya sektörü de yararlanmaktadır (Mobilya Teşvik Bölgeleri).
Yatırım teşvikleri kapsamında Bölgesel Teşvik unsurlarından yararlanabilecek Mobilya Sektörü konuları aşağıda yer almaktadır:

 

Yatırım Teşvik Sistemi  - Mobilya Sektörü Bölgesel Teşvik Destek Unsurları ve Oranları

 

Mobilya Sektörü - İllerin Yatırım Teşvik Konuları ve Asgari Yatırım Tutar ve Kapasiteleri - Yatırım Teşvik Belgesi

Aşağıdaki illerimiz teşvik kapsamında olup, yatırım teşvikleri ve yatırım teşvik belgesi almak, arazi tahsisi konuları için Plus Global Danışmanlık ile iletişime geçiniz.

İllerdeki yatırım teşvik konusu sektörleri, asgari yatırım tutarı ve kapasitelerini görmek için illerin üzerine tıklayınız.

İllerin Yatırım Teşvik Bölgeleri Dağılımı (01.01.2021 tarihinden itibaren geçerlidir.)

Mobilya sektörü teşvikli bölgeler ve iller, yatırım teşvikleri unsurları ve il bazında asgari yatırım tutarları ve kapasite sınırları için tıklayınız.
Bunların dışında;

  • KOSGEB İleri Girişimci Destekleri kapsamında makine ve sermaye desteği,
  • KOSGEB İş Geliştirme Destekleri
  • ARGE çalışmaları için KOSGEB ve TÜBİTAK Destekleri

mevcut bulunmaktadır.

 

Mobilya Sektörü Teşvik ve Destekleri Danışmanlığı, Devlet Teşvikleri ve Destekleri Danışmanlık Hizmetleri, Plus Global Danışmanlık olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kayseri, Denizli, Konya, Trabzon, Denizli, Manisa, Tekirdağ, Samsun, Malatya vb. bütün illerimizde Devlet Teşvikleri Uzmanı ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir.

Paylaş: